Knihy o autismu

Jak rozumět autismu

Přehled knih o autismu

Na této stránce najdete informace o tom, jaké knihy o autismu doporučujeme si přečíst. Nejlepší knihy o autismu jsou napsány samotnými autisty nebo lidmi, kteří ve své práci s nimi vycházejí z toho, co jim sami autisté sdělili. Díky tomu pak mají velice citlivý přístup k autistům a zajímají se o to, co prožívají a cítí.

Temple Grandin: Jak to vidím já

Přehledná, rozsáhlá a praktická kniha o autismu od Temple Grandin, nejznámější autistické osobnosti současnosti. Je dobrá na začátek.

Temple-Grandin-kniha-Jak-to-vidim-ja.png

Koupit knihu Temple Grandin Online
Kniha jak to vidím já je také k dostání u všech dobrých knihkupců
Více informací o knize Jak to vidím já

Alan Yau: Autismus – Praktická příručka pro rodiče

Tenká, avšak praktická příručka, kterou by měl mít po ruce každý rodič. Britský učitel Alan Yau se naučil soustředit na to, co autistické děti potřebují a proč se chovají, jak se chovají a díky tomu se v práci s nimi dostal dál, než mnozí jiní odborníci. Kromě mnoha praktických rad si odnesete i to nejdůležitější – přístup, díky kterému budete mít se svým autistickým dítětem krásný vztah. A tak by to mělo být.

autismus-alan-yau

Koupit knihu Autismus – Praktická příručka pro rodiče online
Kniha jak to vidím já je také k dostání u všech dobrých knihkupců
Více informací o knize Autismus – Praktická příručka pro rodiče

Temple Grandin – JINÍ…Ne Horší

Strhující příběhy života s jinakostí – manažerka z Intelu, marketingový ředitel, lékař, realitní makléř, univerzitní profesor, choreografka. Ti všichni vypovídají o životě, kariéře a partnerských vztazích ve spojení s autismem, Aspergerovým syndromem a ADHD a ukazují, že být jiný neznamená být horší. Jaká jiná kniha nám může lépe pomoci pochopit dobu v níž žijeme, která se odehrává ve znamení kultu geniálních lídrů technologických společností, vizionářů, jejichž netradiční osobnosti si podmanily celý svět. To vše pod taktovkou Temple Grandin, autistky, jejíž životní příběh zfilmovaný HBO byl oceněn sedmi Emmy Awards a Zlatým glóbem.

obalka-jini-ne-horsi

Koupit knihu JÍNÍ…Ne horší

Více informace o knize JINÍ…Ne Horší
Kniha bude k dostání online a u Za Sklem o.s. od prosince 2016 a u všech dobrých knihkupců od ledna 2017
Kniha vyšla s podporou Ministerstva zdravotnictví České republiky

Ani ty nejlepší informace nemohou nahradit možnost probrat konkrétní situaci s někým, kdo vám rozumí. Proto poskytujeme konzultace pro rodiny a organizace.