Terapie pro dospívající a dospělé

Jak rozumět autismu

Své služby nabízím zejména dospívajícím a jejich rodinám a dospělým. Pokud jste rodiči velmi malých dětí, mohou vás zajímat konzultace pro rodiny.

Smyslem terapie je nabídnout bezpečný prostor, kde můžeme společně trávit čas povídáním o tom, co aktuálně zažíváte a s čím se potýkáte vy nebo vaše děti. Téma rozhovoru určujete vždy Vy a Vaše potřeby. Mezi častá témata patří:

  • Postižení / diagnóza: Provázení procesem diagnostiky – oficiální nebo sebediagnostiky – a jejích dopadů na vnímání sebe sama a svého života. Např. Autismus, Aspergerův syndrom, ADHD a další.
  • Úzkosti, traumata, PTSD, deprese, panické ataky, pocit marnosti života, myšlenky na sebevraždu, pocit nepatřičnosti, pocit nedostatečnosti v životě, rozpor mezi tím, kým chci být a jak mě vnímají ostatní, životní změny.
  • Běžné lidské radosti a strasti.

Něco z výše uvedeného může být důvodem pro naše setkání, ale naše spolupráce bude především o Vašem životním příběhu. Cílem terapeutických setkání je zvýšení kvality života a životní spokojenosti. Skrze společný vztah hledáme porozumění aktuální životní situaci.

Terapeutická ordinace s bílým gaučem, dřevěným stolkem, vodou a papírovými kapesníčky

Cena a podmínky

Cena terapie je 1200 Kč za 45-50 minut
Vyhrazuji si právo uzpůsobit cenu dle možností klienta.
Konzultace zrušené méně než 48 hodin před sjednaným termínem je třeba uhradit.
Osoby mladší 18 let potřebují souhlas zákonného zástupce.
Sezení probíhají dle domluvy na adrese Plaská 7, Praha 5 – Újezd, Malá Strana.
V případě potřeby jsem k dispozici on-line.
Obsah setkání je důvěrný.

I am available in English.

Email pro objednání [email protected]

Telefon 775 274 281 – během sezení zpravidla nedostupný, nejlépe volat 5 minut před celou nebo SMS

Ordinační doba: ČT 10:00 – 16:00 (mimo tuto dobu jen po předchozí domluvě)

Spojení MHD: Tramvaje 6, 9,12, 20, 22, zastávka Újezd, Vítězná
Parkování: před Café Savoy u nábřeží, OC Nový Smíchov Anděl, před Justičním palácem na Nám.Kinských

Poradenství poskytuje Mgr. Miklós Csémy na základě živnostenského oprávnění, vysokoškolského vzdělání a probíhajícího terapeutického výcviku. Terapeutické poradenství podléhá anonymizované supervizi MUDr. Petra Pöthe.

O mně:

V oblasti autismu, neurodiverzity a duševního zdraví jsem aktivní od roku 2012, terapeutické poradenství nabízím od roku 2022. Jsem zakladatelem a provozovatelem stránek Neurodiverzita.cz, vydal jsem několik knih o autismu a Aspergerově syndromu. V rámci studia na Univerzitě Karlově jsem absolvoval pětisemestrální certifikovaný program Psychologie zdraví (300 hodin) pod vedením jejích zakladatelů v ČR, docenta Václava Břicháčka a profesora Jaro Křivohlavého.

Jsem frekventantem výcviku v Přístupu zaměřeném na člověka, za jehož zakladatele je považován Carl Rogers.

Ani ty nejlepší informace nemohou nahradit možnost probrat konkrétní situaci s někým, kdo vám rozumí. Proto poskytujeme konzultace pro rodiny a organizace.