Plaská 7, Praha 5 – Újezd, Malá Strana
+420775274281

Terapie pro děti, dospívající a dospělé

Jak rozumět autismu, ADHD a životu, když zrovna nedává smysl

Své služby nabízím dětem dospívajícím a dospělým, kteří se trápí, mají nějakou diagnózu nebo si jen přijdou, že jim okolí nerozumí. Rodiče dětí s diagnózou nebo podezřením na diagnózu, nebo prostě jen dětí, které se trápí nebo jsou nějakým způsobem nešťastné, bojácné nebo úzkostné nebo které zažily něco děsivého, se na mě mohou obrátit pro poradenství. Pokud jste rodiči velmi malých dětí, mohou vás zajímat konzultace pro rodiny.

Objednat sezení přes email
[email protected] – stačí dát vědět, že chcete přijít a domluvíme se na termínu.

Terapie je bezpečným místem, kde můžeme společně trávit čas povídáním o tom, co vás trápí nebo co byste si přáli ve svém životě změnit. Téma rozhovoru určujete vždy Vy a Vaše potřeby. Obsahem našich setkání může být krátkodobá situace, ve které se potřebujete zorientovat nebo i něco, co vás provází celý život a chtěli byste o tom s někým mluvit. Není třeba si stydět. Mezi častá témata patří:

  • Věci, které trápí děti, dospívající nebo jejich rodiče.
  • Úzkost, strach ze selhání, traumatické zážitky, PTSD, nekvalitní spánek, noční můry, dlouhodobá únava, smutek, zmatek, nepříjemné vzpomínky, pocit marnosti života, vyhoření, deprese, panické ataky, myšlenky na sebevraždu, pocit nepatřičnosti, pocit osamělosti, pocit nedostatečnosti, rozpor mezi tím, kým chci být a jak mě vnímají ostatní.
  • Životní krize, černé myšlenky, vnitřní hlasy, problémy ve vztazích, problémy v práci a podnikání, zranění z dětství, pocit, kdy si člověk připadá, že musí být nenormální nebo je z jiné planety.
  • Neurodivergence, queer, neuroqueer, LGBTQ+ a související.
  • Postižení / diagnóza: Provázení procesem diagnostiky – oficiální nebo sebediagnostiky – a jejích dopadů na vnímání sebe sama a svého života. Např. Autismus, Aspergerův syndrom, ADHD, OCD a další (různé „poruchy osobnosti“ apod.), změny související s identitou (i.e. coming out).

Cílem terapeutických setkání je zvýšení kvality života a životní spokojenosti.

Terapeutická ordinace s bílým gaučem, dřevěným stolkem, vodou a papírovými kapesníčky

Cena a podmínky

Cena terapie je 1200 Kč za 50 minut
Vyhrazuji si právo uzpůsobit cenu dle možností klienta.
Konzultace zrušené méně než 48 hodin před sjednaným termínem je třeba uhradit.
Osoby mladší 18 let potřebují souhlas zákonného zástupce.
Sezení probíhají dle domluvy na adrese Plaská 7, Praha 5 – Újezd, Malá Strana.
V případě potřeby jsem k dispozici on-line.
Obsah setkání je důvěrný.

I am available in English.

Email pro objednání [email protected]

Telefon 775 274 281 – během sezení zpravidla nedostupný, nejlépe volat 5 minut před celou nebo SMS

Ordinační doba: ČT 10:00 – 16:00 (mimo tuto dobu jen po předchozí domluvě)

Spojení MHD: Tramvaje 6, 9,12, 20, 22, zastávka Újezd, Vítězná
Parkování: před Café Savoy u nábřeží, OC Nový Smíchov Anděl, před Justičním palácem na Nám.Kinských

Poradenství poskytuje Mgr. Miklós Csémy na základě živnostenského oprávnění, vysokoškolského vzdělání a probíhajícího terapeutického výcviku. Terapeutické poradenství podléhá anonymizované supervizi MUDr. Petra Pöthe.

Jak vypadá první setkání?

První setkání je určené k tomu, abychom se lépe poznali, vyslechnu si Váš příběh a domluvíme se na dalším postupu.

O mně:

V oblasti autismu, neurodiverzity a duševního zdraví jsem aktivní od roku 2012, terapeutické poradenství nabízím od roku 2022. Jsem zakladatelem a provozovatelem stránek Neurodiverzita.cz, vydal jsem několik knih o autismu a Aspergerově syndromu. K tématu pravidelně publikuji v odborných časopisech, rozhovorech nebo zde na stránkách. V rámci studia na Univerzitě Karlově jsem absolvoval pětisemestrální certifikovaný program Psychologie zdraví (300 hodin) pod vedením jejích zakladatelů v ČR, docenta Václava Břicháčka a profesora Jaro Křivohlavého. Jsem frekventantem výcviku v Přístupu zaměřeném na člověka, jehož zakladatelem je Carl Rogers.