Terapie pro dospívající a dospělé

Jak rozumět autismu

Své služby nabízím primárně dospívajícím dětem a jejich rodinám. Pokud jste rodiči menších dětí, mohou vás zajímat konzultace pro rodiny.

Smyslem terapie je nabídnout bezpečný prostor, kde můžeme společně trávit čas povídáním o tom, co aktuálně zažíváte a s čím se potýkáte vy nebo vaše děti. Téma rozhovoru určujete vždy vy a vaše potřeby. Mezi častá témata patří:

  • Úzkosti, traumata, PTSD, cPTSD, deprese, panické ataky, vzájemná neporozumění v komunikaci, socializaci, osamění, problémy ve vztazích s vrstevníky, partnery, rodinou, kolegy, šikana, pocit marnosti života, myšlenky na sebevraždu, pocit nepatřičnosti, otázky a pocity související s onemocněním nebo postižením, pocit nedostatečnosti v životě, rozpor mezi tím, kým chci být a jak mě vnímají ostatní, životní změny, poruchy paměti, otázky identity, otázky sexuality nebo zážitek zneužití.
  • Postižení / Nemoc versus Identita: Provázení procesem diagnostiky – ať už oficiální nebo sebediagnostiky – dopady diagnózy na vnímání sebe sama a svého života. Např. Autismus, ADHD, OCD, Aspergerův syndrom, Hraniční osobnost, Bipolarita, Deprese, Disociativní osobnost (DID), atp.
  • Běžné lidské radosti a strasti.

Cílem terapeutických setkání je zvýšení kvality života a životní spokojenosti klienta. Skrze společný vztah hledáme porozumění aktuální životní situaci.

Terapeutická ordinace s bílým gaučem, dřevěným stolkem, vodou a papírovými kapesníčky

Cena a podmínky

Cena terapie je 1000 Kč za 45-50 minut
Cena je včetně DPH, jsem plátcem DPH. Vyhrazuji si právo uzpůsobit cenu dle možností klienta.
Konzultace zrušené méně než 48 hodin před sjednaným termínem je třeba uhradit.
Osoby mladší 18 let potřebují souhlas zákonného zástupce.
Sezení probíhají dle domluvy na adrese Plaská 7, Praha 5 – Újezd, Malá Strana.
V případě potřeby jsem k dispozici i v anglickém jazyce nebo on-line.
Obsah setkání je důvěrný.

Email pro objednání [email protected]

Telefon 775 274 281 – dostupný většinou 9:45 – 10:00 nebo SMS

Spojení MHD: Tramvaje 6, 9,12, 20, 22, zastávka Újezd, Vítězná
Parkování: před Café Savoy u nábřeží, OC Nový Smíchov Anděl, před Justičním palácem na Nám.Kinských

Poradenství poskytuje Mgr. Miklós Csémy na základě živnostenského oprávnění, vysokoškolského vzdělání a probíhajícího terapeutického výcviku. Terapeutické poradenství podléhá supervizi MUDr. Petera Pöthe.

O mně:

V oblasti autismu, neurodiverzity a duševního zdraví jsem aktivní od roku 2012, terapeutické poradenství nabízím od roku 2022. Jsem spoluzakladatelem a provozovatelem stránek Neurodiverzita.cz. V rámci studia na Univerzitě Karlově jsem absolvoval pětisemestrální certifikovaný program Psychologie zdraví (300 hodin) pod vedením jejích zakladatelů v ČR, docenta Václava Břicháčka a profesora Jaro Křivohlavého.

Jsem frekventantem výcviku v Přístupu zaměřeném na člověka, za jehož zakladatele je považován Carl Rogers.

Ani ty nejlepší informace nemohou nahradit možnost probrat konkrétní situaci s někým, kdo vám rozumí. Proto poskytujeme konzultace pro rodiny a organizace.